Description
| Description: | Starter |
| OEM(s): | Komatsu, Nikko |
| Voltage: | 24 |
| Power: | 7.5kW / 10.05HP |
| Condition: | New |
| Rotation: | CW |
| Starter Type: | OSGR |
| Number of Teeth: | 11 |
| Gear OD: | 2.217in / 56.3mm |
| Mtg Ear 1 Hole: | 16.6mm Unthreaded |
| Mtg Ear 2 Hole: | 16.6mm Unthreaded |
| Mtg Ear 3 Hole: | 16.6mm Unthreaded |
| Warranty: | 1 Year |
| Weight: | 41.15 lbs / 18.7 kg |
Search parts
Choose your currency
After choosing your currency press the button














