MS219
MAHLE, Starter, 12V, 11T, CW, DD, Letrika/MAHLE AZJ, 2.7kW
Description
| Description: | Starter |
| OEM(s): | Bosch, MAHLE |
| Family: | Letrika/MAHLE AZJ |
| Voltage: | 12 |
| Power: | 2.7kW / 3.62HP |
| Condition: | New |
| Rotation: | CW |
| Starter Type: | DD |
| Number of Teeth: | 11 |
| Gear OD: | 1.398in / 35.5mm |
| Mtg Ear 1 Hole: | 10.7mm Unthreaded |
| Mtg Ear 2 Hole: | 10.7mm Unthreaded |
| Mtg Ear 3 Hole: | 10.7mm Unthreaded |
| Application: | Heavy Duty-Deutz Applications |
| Weight: | 27.5 lbs / 12.5 kg |
Search parts
Choose your currency
After choosing your currency press the button














