| Description: | Starter |
| OEM(s): | Mitsubishi, Mitsubishi Fuso |
| Voltage: | 24 |
| Power: | 3.2kW / 4.29HP |
| Condition: | New |
| Rotation: | CW |
| Starter Type: | PLGR |
| Number of Teeth: | 9 |
| Gear OD: | 1.374in / 34.9mm |
| Mtg Ear 1 Hole: | 13.7mm Unthreaded |
| Mtg Ear 2 Hole: | 13.7mm Unthreaded |
| Mtg Ear 3 Hole: | M10-1.25 Threaded |
| Warranty: | 1 Year |
| Application: | Mitsubishi Fuso Applications |
| Weight: | 14.16 lbs / 6.44 kg |